Παραστάσεις εκτός Φεστιβάλ στο Ηρώδειο

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τετάρτη 30        

ΘΟΚ
Αρης Μπινιάρης
Πέρσες (Αισχύλου)

 

Πέμπτη 31          

Καμεράτα
Sweeney Todd


Σ Ε Π Τ Ε Μ Β Ρ Ι Ο Σ

Παρασκευή 1   

Στέφανος Κορκολής
Μίκης Θεοδωράκης
Συνάντηση
Μαρία Φαραντούρη

 

Σάββατο 2

Compania Antonio Gades
Carmen

 

Τρίτη 5 

ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
Κωνσταντίνος Αρβανιτάκης
Ειρήνη (Αριστοφάνη)

 

Τετάρτη 6           

Tango del Sur

 

Πέμπτη 7

Παντελής Δεντάκης
Κύκλωπας

 

Παρασκευή 8

Σταύρος Τσακίρης
«Οιδίπους επί Κολωνώ» Σοφοκλή

 

Σάββατο 9         

Λυσιστράτη

 

Δευτέρα 11       

Εκτορας Λυγίζος
«Βάκχες» Ευριπίδη
Συμπαραγωγή με ΕΦ

 

Τρίτη 12

Ιφιγένεια εν Αυλίδι
Σκηνοθεσία: Αιμίλιος Χειλάκης

 

Πέμπτη 14

ΕΛΣ
Γκαλά Οπερας για τα 40 χρόνια από το θάνατο της Μαρίας Κάλλας
Δ/νση: Ηλίας Βουδούρης

 

Παρασκευή 15 

ΕΛΣ
Ερωτόκριτος
Δ/νση: Δημήτρης Μαραμής
Σκ: Κωνσταντίνος Ρήγος

 

Κυριακή 17, Δευτέρα 18       

Bejart Ballet Lausanne

 

Τρίτη 19, Τετάρτη 20        

The Bolshoi Theatre celebrates M. Lavrovsky

 

Πέμπτη 21, Παρασκευή 22 

ΚΟΑ
Φιλαρμονική Ορχήστρα της Πράγας
Κρατική Ορχήστρα Αθηνών
Friedemann Riehle
Classic Rock

 

Σάββατο 23       

Μάριος Φραγκούλης
Αντζελα Γκεοργκίου
Γκαλά 1001 αστέρων

 

Κυριακή 24, Παρασκευή 29

Σταύρος Ξαρχάκος
Αλκηστις Πρωτοψάλτη
Η συνάντηση

 

Τετάρτη 27        

Γιώργος Νταλάρας
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας
Εκεί στο Νότο

 

Πέμπτη 28         

Ασκητική
Σκ: Πάνος Αγγελόπουλος
Νικήτας Τσακίρογλου, Κατερίνα Διδασκάλου

 

Σάββατο 30

Μάνος Χατζιδάκις
Ελλάς η χώρα των ονείρων
Ελεωνόρα Ζουγανέλη, Δήμητρα Σελεμίδου
Μουσικό Σύνολο Μ.Χατζιδάκις
Φιλαρμόνια – Λουκάς Καρυτινός

 

 

Ο Κ Τ Ω Β Ρ Ι Ο Σ

Κυριακή 1 

Ανδρέας Κατσιγιάννης – Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας
1906 – «Ένα Τραγούδι για τη Θράκη»

 

Τρίτη 3 

ΔΗΠΕΘΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ
Μαριάννα Κάλμπαρη
«Μήδεια» Ευριπίδη
Συμπαραγωγή με ΕΦ
Με αγγλικούς υπέρτιτλους

 

Τετάρτη 4           

Μπαλέτα Ουγγαρίας ExperiDance
Budapest Gypsy Symphony Orchestra
Sissi

 

Πέμπτη 5            

Vanessa Mae

 

Παρασκευή 6   

Ο Γκάτσος που αγάπησα
Μουσικοθεατρική παράσταση
Καρυοφυλλιά Καραμπέτη - Μανώλης Μητσιάς

 

Σάββατο 7 

Συναυλία
Μιχάλη Χριστοδουλίδη  9η  Ιουλίου σε ποίηση Βασίλη Μιχαηλίδη

 

Κυριακή 8

«15 χρόνια DAGIPOLI» TERRANIMA
Aπό την Dagipoli Dance Co

 

Δευτέρα 9             

Σπύρος Ευαγγελάτος
Αμύντας
Συμπαραγωγή με ΕΦ

 

Τρίτη 10   

Compania Antonio Gades
Carmen